Váš hlas vytváří budoucnost

Napište nám váš názor [email protected]

Výzva k omluvě

1 srpna, 2022

Guy Maurice Marie Louise Verhofstadt

poslanec

Evropský parlament

V Praze dne 1. 8. 2022

Výzva k omluvě

Pane Verhofstade,

zaznamenali jsme Vaše vystoupení na zasedání Evropského parlamentu dne 6. července 2022.  Zde jste se velmi nevhodným a hrubě urážlivým způsobem obracel na tam přítomného předsedu vlády České republiky Petra Fialu.

Ačkoliv je všem tento způsob Vašeho jednání velmi dobře znám, stejně jako je známa nezkušenost a přehnaná opatrnost předsedy vlády Petra Fialy, Vaše shora uvedené vystoupení přesáhlo všechny meze toho, co si může kdokoliv, Vás nevyjímaje, dovolit vůči vrcholnému zástupci suverénního státu.

Vrchnostensky arogantní a káravý pokřik, kterého jsme byli svědky, byl urážkou nejen našeho předsedy vlády, ale i všech občanů České republiky, a současně byl jednoznačným potvrzením důležitosti existence práva veta, které musí být při rozhodování v Evropské unii bezpodmínečně zachováno.

Forma Vašeho projevu byla tím nejlepším argumentem proti jeho obsahu – právě zachování práva veta je hlavní pojistkou proti šikanózním vrchnostenským manýrům bruselského centra vůči jednotlivým členským státům a jejich představitelům.

Litujeme, že Vás přímo na místě samém pan předseda vlády Petr Fiala nevykázal do příslušných mezí. Očekávali jsme rovněž, že si svůj exces uvědomíte a svojí následnou omluvou jej napravíte.     

Vzhledem k tomu, že se tak do této doby nestalo, vyzýváme Vás k neprodlené a upřímné omluvě a k věrohodnému ujištění, že se toto Vaše zcela nevhodné chování nebude vůči zástupci naší země již nikdy opakovat.   

JUDr. Jindřich Rajchl, předseda politické strany Právo Respekt Odbornost

JUDr. Tomáš Nielsen, 1. místopředseda strany

JUDr. Petr Vacek, místopředseda strany pro zahraniční záležitosti

Mgr. Alena Maršálková, místopředsedkyně strany

Mgr. Ondřej Svoboda, místopředseda strany

Podpisový formulář

Contact Form Demo (#7)
[ssba-buttons]
Sdílet přes WhatsApp
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Sdílet E-mailem