Váš hlas vytváří budoucnost

Napište nám váš názor [email protected]

Velice se mýlíte, pane premiére!

6 září, 2022

Nejsme extremisté ani proruští aktivisté! Jsme Češi. A také Moravané a Slezané. Nevím, jde-li jen o hlouposti padající z úst premiéra či jde o výraz obav či překvapení ze včerejší demonstrace na Václaváku.

Jistě jde o pokus nás zdiskreditovat. Jasně se ukazuje linka na sedmdesátá a osmdesátá léta a slova na účet tehdejších disidentů a protivládních aktivistů ve stylu Rudého práva: slova o zaprodancích západu, přisluhovačích imperialismu či nohsledech USA byla v Husákových (a nejen jeho) projevech a článcích na denním pořádku. „My si republiku rozvracet nedáme“ znělo z úst komunistů na stránkách sdělovacích prostředků.

Některé dnešní úvodníky masmédií mi tu dobu připomněly. Opět slyšíme (premiérova) podobná slova jen v opačném gardu : slova o extremistech a proruských aktivistech, lidech, kteří obhajují Putinův útok na Ukrajinu či celkově kremelskou politiku. A škodí tím Česku. Odkazují také na ruská média, která ve včerejší demonstraci hledají proruskou podporu. Vím jistě, že tomu tak není.

Včerejší hlas stotisíce lidí zněl především obavou ze zhoršení ekonomiky České republiky, obavou z možného rozvratu jejího hospodářství a především obavou z dalšího vývoje směřujícího k chudobě, ať již ji nazveme chudobou energetickou nebo jinou. Hlasy premiéra a představitelů vládních stran ve stylu „Tak si vezmu druhý svetr!“ nebo typu „Jsme ve válce a musíme se uskrovnit!“ nejsou vůbec důvěryhodné, ale spíše pohrdlivé a trapné.

Chceme důstojnou Českou republiku, ne bruselskou gubernii! Chceme vládu, která by se za nás postavila, ne vládu která se snaží být poplatná berlínské vládě nebo evropské komisi! Mimochodem neslyšel jsem jasná slova odmítnutí z úst premiéra Fialy směrem k návrhu německého kancléře Olafa Scholze, v kterém nás vyzývá k souhlasu se zrušením práva veta ČR (a dalších členských států EU) při důležitých hlasováních v Evropské radě, přičemž zrušení práva veta by menším zemím odebralo možnost okamžité obrany před nadvládou velkých států. Chceme vládu , která nám zajistí na zimu teplo a dostatek dostupné energie pro naše domácnosti a firmy. Ne vládu, která nás zásobuje politickými proklamacemi a lichými sliby! Chceme vládu, pro kterou bude Česká republika na prvním místě! MY JSME ČEŠI!

MUDr. Marek Zeman, MBA

Sdílet přes WhatsApp
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Sdílet E-mailem