Váš hlas vytváří budoucnost

Napište nám váš názor [email protected]

Proč PRO?

14 června, 2022

Také máte zlozvyk, že občas sedíte na lavičce a pozorujete okolí? Občas je to zábavné, občas smutné. Z tváři lidí lze číst mnohé a já si všímám i barev oblečení ,které vypovídají o jejich náladě .

Před pár dny, než jsem odletěla , jsem seděla chvílí v parku. Byla jsem na cestě poslat zásilku a protože bylo nádherné počasí, chtěla jsem se projít.

Vedle mne seděla starší paní. V ruce držela igelitový pytlík a v něm staré rohlíky . Sem tam rozdrobila rohlík a hodila ptáčkům, kteří se slétali kolem ní.Taková malá tvoření a kolik křiku.

Chvílí jsem paní sledovala, a protože jsem byla nenápadná ,jako kombajn v poli, paní mi podala kousek rohlíku, ať se k ní přidám. Spolu jsme krmily křiklouny a povídaly si.

Většinou předpokládáme, že víme, kdo si co myslí. Důchodci jsou v pohodě, Babiš jim přidal . Ti neřeší nic apod…. čtu to na sítích velmi často. Ale opak je pravdou. Možná neřeší problémy, jako jiné generace, ale jejich trápení zanechává stejně hluboké rány. Paní mi vyprávěla o rodičích, otec zemřel na konci války, maminka ho o moc dlouho nepřežila. Mluvila o tom, jak se s nimi jednalo během komunismu a nebylo to příjemné, protože minulost rodičů ji stíhala, jako černý démon .

Přesto to ustála, časem se vdala, měla děti a dnes už má i jedno pravnouče. Na dotaz, jak se jí žije v této zemi ,odpověděla jedním slovem. Děsně.

Ona nemá strach o sebe, neboť byla zvyklá žít skromně a život ji naučil se přizpůsobit, ale bojí se o své potomky. Moderní doba je rozmazlila a situace, ve které se nacházíme, je uvádí do stavů ,které ona nikdy nepoznala.

Dnes je moderní nemoc deprese, zoufalost a úniková cesta sebevražda. Na vše máme diagnózy a paragrafy.To, za její doby nebylo .Lidé se spojovali, pomáhali si a vzájemně se drželi. Dnes se nepodrží ani vlastní rodina. Hodnoty zmizely.

Paní pokračovala svým příběhem, což už není nic tak důležité, abych psala. To podstatné vyslovila, pojmenovala. V dnešní době se lidé bojí dát problému jméno, bojí se řešit věci konfrontací,protože by se na ně špatně pohlíželo a nedej bože, co kdyby je někdo přestal mít rád?

Co je skutečně přátelství, láska ? Virověk ukázal skutečné hodnoty lidí i rodin, rozdělil i nerozdělitelné a vrazil klín do vztahů.

Ptáte se mne proč PRO a posíláte různé konspirační teorie na členy týmu, divíte se, že je odmítám?

Tito lidé při mne stáli,když jsem řešila útoky, měla problémy a čelila šikaně, kterou bych vám nikomu nepřála. Moji vlastní přátelé ,kterým jsem bývala oporou v těžkých časech, najednou zmizeli, telefon znal jen vyzváněcí tón , kde druhá strana nepřijímala. Vlastní rodina se odklonila (ne všichni), přestože věděli, kdo jsem a kde pracuji .

Tahle skupinka úžasných, vzdělaných lidí, která měla život postaven na skutečných lidských hodnotách , se stala moji rodinou .Když vás rána položí, zvednout se bývá náročnější. Ale když vám k tomu dopomůže něčí paže, jde to mnohem snáz. Říká se, že karma je zdarma, že vše, co zaseješ, jednou sklidíš.

Plevel odešel z mého života a krásné květiny zůstaly. Vše špatné bylo pro něco dobré.

Neztrácejte víru sami sebe, ani své blízké . A nezapomeňte, že každá bouře jednou přejde a pak slunce opět vyjde. Tam, kde je vůle, je i cesta.

Strana PRO zná cestu, má řešení a je provázena silnou vůlí a hodnotami života, které sdílím také. 

Právě proto jsem PRO!

[ssba-buttons]
Sdílet přes WhatsApp
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Sdílet E-mailem