Váš hlas vytváří budoucnost

Napište nám váš názor [email protected]

Jindřich Rajchl navštívil Karlovarský kraj

30 dubna, 2023

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl pokračuje ve svých „spanilých jízdách“ po České republice. Ve středu zamířil konkrétně do Krajské knihovny v Karlových Varech.

Tentokrát se přednáška konala v prostorách Krajské knihovny Karlovarského kraje s názvem Současné domácí sociálně-ekonomické dění z pohledu právníka. Sál Krajské knihovny se zaplnil již třicet minut před zahájením, kdy byla obsazena všechna místa k sezení. Mnoho dalších lidí stálo v sále, který byl zcela zaplněn.

Předsedu strany PRO uvedli  PhDr. Marcel Kučera a Mgr. Michal Riško za krajské předsednictvo Karlovarského kraje.

“Setkání, která pořádáme ve všech regionech, navštěvuje čím dál více občanů. Těší nás to. V posledních dnech se o ně dokonce začala zajímat i média. Což samozřejmě vítáme, jen kdyby o nás novináři nešířili lži. Jak se manipuluje s veřejným míněním se mohli osobně přesvědčit účastníci setkání s Jindřichem Rajchlem ve středu 12. dubna v Karlových Varech. V době, kdy probíhala diskuze o aktuálních tématech v plně obsazené Krajské knihovně, informoval jeden z provládních webů, že strana PRO zakamuflovala pronájem knihovny pod jinou firmou. Podle autorky článku Krajský úřad jako zřizovatel knihovny, neměl o tom, že akci pořádá strana PRO tušení. Takže pak stačilo ukázat všem přítomným občanům podepsanou smlouvu o pronájmu. Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy,” uvedla strana PRO na facebookovém profilu.

Ve druhé polovině přednášky občané pokládali celou řadu otázek, které často souvisely s kritikou pěti koaliční Fialovy vlády.

Krajská knihovna Karlovy Vary vydala besku rychle prohlášení, ve kterém uvedla, že mezi její služby patří mimo jiné pronájem prostor různým subjektům. „Konkrétně na dnešek si společenský sál pronajala soukromá firma z Karlovarského kraje, a to za účelem uspořádání přednášky s názvem Současné domácí sociálně-ekonomické dění z pohledu právníka,“ uvedla s tím, že se jednalo o naprosto standardní pronájem prostor a objednavatel splnil všechny podmínky pro to, aby se zde mohl pronájem uskutečnit.

„Stejným způsobem si u nás objednávají prostory desítky různých firem, proto nebyl žádný důvod zrovna za tímto konkrétním pronájmem hledat pana Rajchla. Knihovna se distancuje od programu pronájmů druhým subjektům a ani nezodpovídá za to, k jakému účelu je pronájem sjednán, kromě těch, které jsou v rozporu s platnými zákony nebo s vnitřními předpisy knihovny,“ dodala bleskurychlá reakce Krajské knihovny.

Ale na FB profilu placeného z veřejných peněz se odehrálo úplně něco jiného, útok evidentně s cílem pošpinit setkání občanů a brutální cenzura.  

Krajská knihovna Karlovy Vary omezila, kdo může příspěvek okomentovat, až po té, co se proti straně PRO skupinka dobře organizovaných mediálních štváčů vyřádila pomlouvačnými a útočnými komentáři hraničící vulgarismem.

Tvrdá cenzura a lži podporující štvavou kampaň proti ústavním právům správcem veřejného Facebooku Krajské Knihovny, která je placena z veřejných rozpočtů občanů Karlovarského kraje má jasný politický cíl.

Je jasné, že celý kontext má pachuť brutální cenzury, která má nezvykle dobře organizovanou strukturu aktivních útočníků na Facebooku proti lidem, kteří nesouhlasí se současnou vládou mravní bídy pod vedením premiéra Fialy (ODS).  Správce Facebooku Krajské knihovny vzápětí znemožnil diskusi dalším názorům.

Obdobný půdorys jako Fialova vláda má také koalice Karlovarského Kraje, kterou vede politický turista Petr Kulhánek (STAN, KOA…). Ten čelí nebývalé opoziční kritice mimo jiné i proto, že si otevřel úvěr na vrub občanů  Karlovarského kraje ve výši 2 miliardy korun, kterým hodlá zatížit občany Karlovarského kraje.

Strana Právo Respekt Odbornost pozvala občany Karlovarského kraje na celorepublikové setkání 16.4.2023  v Praze.

Sdílet přes WhatsApp
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Sdílet E-mailem