Váš hlas vytváří budoucnost

Napište nám váš názor [email protected]

Volba nového vedení strany PRO

15 listopadu, 2023

TZ – VOLBA NOVÉHO VEDENÍ POLITICKÉ STRANY PRO A PŘEDSTAVENÍ VOLEBNÍHO PROGRAMU

Politická strana PRO – Právo Respekt Odbornost

Praha – Politická strana Právo Respekt Odbornost (dále jen „strana PRO”) si 11. 11. 2023 zvolila nové vedení strany. JUDr. Jindřich Rajchl obhájil pozici předsedy strany PRO. „Jsem rád, že do vedení naší strany byli zvoleni lidé, kteří jsou jejími členy od samého vzniku, a že sněm ocenil jejich poctivou práci ve prospěch celého týmu. Josef Palíšek je zastupitel města Kroměříž, kde rovněž se svým týmem ze všech sil pomáhal ve volební kampani senátorky Jany Zwyrtek Hamplové. Marek Zeman je bývalým ředitelem velké fakultní nemocnice a zastupitel pro Prahu 3, jenž má excelentní manažerské zkušenosti a Matěj Drbohlav je obecně považován za nejpracovitějšího a neschopnějšího člena naší strany PRO. 1. místopředsedou se pak stal spoluzakladatel strany, diplomat Petr Vacek. Osobně mám z jejich zvolení obrovskou radost, neboť disponují těmi nejdůležitějšími vlastnostmi, jež u kolegů oceňuji, a to je týmovost, pracovitost a odvaha. Věřím, že společně dovedeme stranu PRO do Parlamentu České republiky a díky tomu přispějeme ke zlepšení života našich občanů,“ sdělil předseda strany PRO Jindřich Rajchl.

Jako 1. místopředsedu si delegáti na II. celostátním sněmu zvolili JUDr. Petra Vacka, který bude zodpovědný za zahraniční politiku. „Zvolení prvním místopředsedou je především závazkem k další práci pro občany této země, kteří si přejí suverénní a prosperující Českou republiku, prosazující sebevědomě své národní zájmy. Republiku pevně ukotvenou ve středu Evropy, respektující hodnoty naší civilizace a navazující na nejlepší demokratické tradice naší země,“ sdělil Petr Vacek.

Strana PRO má i nově zvolené ostatní místopředsedy. „Strana PRO musí být obráncem především zájmů České republiky, české samostatnosti, české nezávislosti, české měny a české historie. Jsme tu pro Vás. STOP nesmyslným požadavkům Zelených, Pirátů a dalších uskupení. STOP GREEN- DEALu – jde jen o „manipulaci“ s půl miliardou Evropanů. Životní prostředí lze chránit jinak, lépe a levněji. Strana PRO musí pracovat především pro české občany a české firmy, nikoliv pro nadnárodní korporace. České zdravotnictví musí zůstat dostupné a kvalitní pro všechny. Proto uděláme maximum,“ řekl MUDr. Marek Zeman, MBA, který bude z pozice místopředsedy a odborného garanta řešit téma zdravotnictví.

Mezi zvolenými místopředsedy je i Mgr. Josef Palíšek. „Jako nově zvolený místopředseda se chci primárně věnovat komunikaci uvnitř strany a nastavit fungující systém sdílení informací napříč krajskými organizacemi,“ popsal Josef Palíšek svou budoucí roli místopředsedy. Rozvoj krajských organizací bude mít na starosti nyní již místopředseda Ing. Matěj Drbohlav, MBA. „Děkuji všem, kteří do mě vložili svou důvěru, velmi si toho vážím. Budu dále usilovně pracovat na tom, aby se cíle naší strany naplňovaly a my tak přispěli k pozitivním změnám v České republice,“ sdělil Matěj Drbohlav.

Strana PRO na II. celostátním sněmu představila také svůj volební program, který se opírá mimo jiné o témata jako je rovnost občanů před právem, řešení ekonomických otázek nebo také o zajištění bezpečného domova, tedy bezpečné vlasti pro všechny občany České republiky. Neméně důležitý cíl strany PRO je důraz na zachování maximální suverenity naší země v mezinárodní politice, zajištění svobody slova občanů i médií, zastavení Green Dealu či podpora energetické a surovinové soběstačnosti České republiky.

Kateřina Butaki
tisková mluvčí
strany PRO
Tel.: 737 169 328
e-mail: [email protected]

Sdílet přes WhatsApp
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Sdílet E-mailem