Tomáš Nielsen

Tomáš Nielsen
Tomáš Nielsen
Volební obvod č. 52 – Jihlava

Zadavatel: PRO 2022

Zpracovatel: PRO 2022

  1. Info o sobě

Jsem český právník, spoluzakladatel Zdravého fóraInstitutu práva a občanských svobod Pro Libertate odborové organizace Pro Libertate a mluvčí Charty 2022

Mnoho let se věnuji problematice ochrany dat a soukromí na internetu, právu informačních technologií a telekomunikací i ochraně osobnosti ve vztahu k médiím.

Jsem držitelem ocenění Právník roku v oblasti IT za rok 2018 a Výroční ceny České asociace elektronických komunikací za rok 2014.

Od března 2020 se v reakci na koronavirovou krizi mnohem intenzivněji věnuji tématům ochrany základních práv a svobod a principů demokratického právního státu. 

Spolu s kolegy z institutu Pro Libertate jsem podal k Nejvyššímu správnímu soudu desítky návrhů na zrušení mimořádných opatření, řadu z nich úspěšně. Se skupinou senátorů jsem také podal návrh na zrušení vyhlášky o povinném očkování hasičů, policistů, zdravotníků a pracovníků v sociálních službách proti covid-19. 

Jsem ženatý a mám tři malé děti.

2. proč kandiduji

Déle než dva roky otevřeně vystupuji proti postupnému omezování práv a svobod, proti plíživému nástupu totality. Za tu dobu jsme zažili diskriminaci dětí ve školách, diskriminaci neočkovaných v zaměstnání, cenzuru a další útoky za základy demokratického státu. Denně s kolegy z institutu Pro Libertate pracuji na tom, aby naše děti mohly ve školách volně dýchat, aby mohly jezdit na školy v přírodě a sportovat, aby se lidé nemuseli bát o práci jen proto, že nejsou očkováni proti covid-19 nebo proto, že svobodně řeknou svůj názor. 

Za dva roky se mi s několika kolegy povedlo dát dohromady ohromnou skupinu lidí, kterým záleží na ochraně demokracie a humanismu, kterým záleží na budoucnosti jejich dětí. Máme k dispozici odborné týmy v oblasti medicíny, energetiky, ekonomiky či vzdělávání. Všechny své kapacity chci využít po další práci pro lidi, pro návrat do normálního života a pro další rozvoj naší společnosti.  

3. čemu se budu v senátu věnovat

V Senátu budu pokračovat v tom, co jsem dělal nejméně poslední dva roky. Spolu s kolegy a našimi odborníky se budu věnovat ochraně ústavnosti právních předpisů a obnově právního státu.

Mými prioritami bude vždy

  • ochrana lidské důstojnosti jako základní hodnoty humanismu a práva
  • návrat k právnímu státu a ústavnosti
  • ochrana občanů proti vládní zvůli
  • ochrana dětí a jejich práva na vzdělání a na šťastný život
  • ochrana práva na informace a svobody projevu
  • nestrannost, objektivita a pluralita jako ústřední hodnoty veřejnoprávních médií
  • funkční soudní ochrana a státní úřady pro občany
  • ochrana zájmů české společnosti  

řešení skutečných problémů občanů Vysočiny a jižních Čech