Petr Vrána

Petr Vrána
Volební obvod č. 61 – Olomouc

Zadavatel: PRO 2022

Zpracovatel: PRO 2022

Jmenuji se Petr Vrána, 12 let jsem ředitelem Základní školy a Mateřské školy  Troubky. Jako rodič tří dcer, učitel a ředitel školy jsem vystoupil proti diskriminačním a segregačním opatřením, která do škol postupně zavádělo Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s MŠMT a hájil právo na vzdělání pro všechny děti, žáky a studenty. Vyzval jsem žáky a rodiče k respektu a toleranci odlišného názoru a rozhodnutí o tom, jakým způsobem bude chráněno zdraví žáků, jsem ponechal na rodičích.

Má kandidatura souvisí s událostmi posledních dvou let. Během nich jsem postupně zjišťoval, že s námi naši vládnoucí politici, média a vyvolení „odborníci“ nehrají fair hru. Nesouhlasím s tím, aby se záměrné lži či polopravdy staly běžnou součástí politické kultury i života v naší zemi, aby byly kriminalizovány oponentní názory a dehonestováni jejich zastánci. Hlavním motivem mé kandidatury je dopad protiepidemických opatření na děti, žáky a studenty, kterým jsme vzali dva roky dětství a dospívání a zásadním způsobem ovlivnili jejich zdraví. Dlouhodobě vyzývám k odborné diskuzi na téma dopadů protiepidemických opatření na zdraví dětí, žáků a studentů. Nic podobného již nesmíme dopustit!

PROČ KANDIDUJI

  1. Protože mi není lhostejná budoucnost této země, nás všech a především našich dětí.
  2. Téměř dva roky se snažím veřejně hájit právo na vzdělání pro všechny děti, žáky a studenty, vystupuji proti diskriminačním a segregačním opatřením ve školách.
  3. Dlouhodobě se snažím veřejně hájit zdravý rozum, odbornost a lidská práva. Jako senátor budu mít více možností tyto hodnoty prosazovat.
  4. Odmítám cenzuru a kriminalizaci oponentních názorů.
  5. Chci se aktivně podílet na zastavení likvidačního nárůstu cen elektřiny, plynu, potravin a dalších životních potřeb.
  6. Chci zabránit odstranění práva veta České republiky a ostatních států při rozhodování o zásadních otázkách v rámci EU, neboť toto by opět znamenalo rozhodování „o nás bez nás“ a definitivní ztrátu suverenity.
  7. Také Olomoucko může mít senátora, který bude řešit skutečné problémy obyčejných lidí.