Jaroslav Telecký

Jaroslav Telecký
Volební obvod č. 31 – Ústí nad Labem

Zadavatel: PRO 2022

Zpracovatel: PRO 2022

Jaroslav TELECKÝ, emeritní policejní rada, v. v. podplukovník, nyní poradce v oblasti bezpečnosti. Dosud jsem se politicky neangažoval. Jsem vlastenec, který podporuje českou suverenitu. Hájím bezpečnost, svobodu, práva a zájmy občanů, a zájmy České republiky. Jsem signatářem Charty 2022.

Vystudoval jsem Universitu J. A. Komenského a Institut forenzních, bezpečnostních studií a managementu v Praze.

Více než 30 let jsem svého života zasvětil boji proti zločinu. Přes 15 let jsem působil jako policejní rada na celostátním útvaru, který potíral organizovanou trestnou činnost. Téměř 10 let jsem pracoval jako policejní rada u Generální inspekce bezpečnostních sborů. Moje profese mi byla vždy životním posláním, protože jsem mohl chránit bezpečnost, práva a zájmy občanů České republiky. Po schválení vyhlášky o povinném očkování proti covid-19, koncem roku 2021 jsem na vlastní žádost ukončil služební poměr. Nesouhlasil jsem s vládními restrikcemi a s diskriminací neočkovaných osob.

Motta:

„Pokud dýchám, budu bojovat, abyste i vy mohli dýchat a žít“ – senátor Jaroslav Doubrava.

„Postavím se za to, co je správné, i kdybych tam měl stát sám!“ – senátor Jaroslav Doubrava.

2. Proč jste se rozhodl kandidovat

Silně vnímám, že je ohrožena naše budoucnost, naše demokracie, zdraví, bezpečnost, a svoboda, a je nejvyšší čas se tomuto veřejně postavit. Během posledních dvou let také sleduji jak státní moc, ale i média naši společnost rozdělují, místo toho, aby jí stmelovali. Chtěl bych svým postojem a hlasem zásadně přispět ke změně politické situace v naší zemi Z těchto důvodu jsem opustil svoji komfortní zónu klidu a pohodlí a rozhodl jsem se, že se aktivně zapojím do řešení současné politické situace.

Co chci dělat v Senátu Parlamentu České republiky?

  • V senátu chci pokračovat ve svém poslání tzn. co jsem dělal doposud. Chránit bezpečnost a práva občanů a jejich zájmy, a zájmy našeho národa. Budu se prosazovat o to, aby našim lidem nebyla upírána (oklešťována) ústavní práva, jako je např. svoboda slova.
  • Budu usilovat o nezávislost a stabilitu bezpečnostních složek, která je nutnou podmínkou pro zajištění práva a bezpečnosti České republiky, neboť palčivým problémem, je snaha ovlivňovat vyšetřování případů z různých stran, ale je i zakořeněná praxe, že s každou vládou dochází k výměně či odchodu vysokých funkcionářů z bezpečnostních složek, a odchodů dlouholetých a zkušených příslušníků a zaměstnanců.
  • Chci pokračovat v dlouholeté práci senátora Jaroslava Doubravy především v boji s exekuční mafií, obchodem s chudobou a problematiky sociálně vyloučených lokalit.
  • Chtěl bych se zasadit o odvolatelnosti politiků. Senátoři, poslanci i komunální politici, kteří překračují své pravomoci nebo porušují základní etické a morální hodnoty, musejí být odvolatelní.
  • Budu propagovat a měnit image našeho regionu k lepšímu. Zasadím se o to, aby Ústecko bylo rovnocenným regionem s ostatními. Proto bych velice rád nastartoval řešení problémů našeho regionu jednáním u kulatého stolu bez ohledu na politickou příslušnost.