Ivan Noveský

Foto: JUDr. Svetozár Plesník

Ivan Noveský
Volební obvod č. 28 – Mělník

Zpracovatel: PRO 2022

Zadavatel: PRO 2022

Ing. Bc. Ivan Noveský

Nezávislý kandidát za stranu Právo Respekt Odbornost za senátní obvod č. 28 Mělník

V Senátu zajistím cenově dostupné energie pro Mělnicko

1) KDO JE IVAN NOVESKÝ

Jsem stavební inženýr a právník.

Více než 44 let pracují v energetice, zejména v plynárenství.

Současně řeším i jiné problémy českých občanů, zejména předlužení, dlouhodobou nezaměstnanost a ochranu státního majetku.

Je mi 69 let, jsem ženatý, mám dvě děti a čtyři vnoučata.

2) PROČ KANDIDUJE DO SENÁTU A PROČ ZA MĚLNICKO

Protože chci zastavit, Bruselem řízenou, energetickou krizi a ožebračování českých spotřebitelů cenami elektřiny, plynu a PHM a jejich řízeným nedostatkem.

Jako senátor budu mít možnost prosazovat návrhy pracovní skupiny energetiků „Energie není luxusní zboží“.

Považuji za nutné, aby v Senátu byli energetici a technici, kteří jsou schopni zajistit zachování funkčnosti české energetiky a energetickou bezpečnost, protože takoví dosud chybí.

Chci zabránit tomu, aby speciálně na Mělnicku nebyl průmysl petrochemie, stejně jako zemědělství, stejně jako živnostníci, velmi vážně ohrožen nejen cenami elektřiny, zemního plynu a PHM, ale i jejich úmyslně vytvářeným nedostatkem.

3) ČEMU SE CHCE V SENÁTU VĚNOVAT

V senátu bych se chtěl plně věnovat práci ve Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu a ve Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, aby byl zajištěn dostatek české elektřiny za české ceny, dostatku zemního plynu za maďarské ceny a dostatku PHM za odpovídající ceny, tím se sníží inflace a znehodnocování úspor nejen na Mělnicku, ale v celé České republice.